BAZIK.info, Bazik 2, Domaljevac, 76233 FBiH

Umrli i rođeni

Umrli i rođeni u 2018. godini

Rođeni , Umrli
svijecaU četvrtak 18.01.2018. sahranjena je Ruža Blažanović (1933. - 2018.) Ruža je sahranjena na mjesnom groblju u Grebnicama, a sveta misa zadušnica služena je odmah nakon sahrana uz koncelebraciju fra Miće Živkovića i fra Marka Oršolića. Ružu su ispratili brojni mještani, rodbina i veliki broj prijatelja obitelji.
 
svijecaU srijedu 03.01.2018. godine na mjesnom groblju u Grebnicama sahranjen je Mirko (Lovre) Brkić - Čova (1970.-2018.). Iznenadna Čovina smrt potresla je brojnu rodbinu, prijatelje i mještane Bazika. Čovinoj sahrani nazočio je veliki broj osoba koji su došli Čovu ispratiti na posljednji počinak. Odmah nakon sahrane misu zadušnicu služio je mjesni župnik fra Mićo Živković.
 
[...]

Read more

Umrli i rođeni u 2017. godini

Rođeni , Umrli
svijecaU utorak 05.08.2017. godine na mjesnom groblju u Grebnicama sahranjen je Đuro (Luke) Stanić (1934.2017.). U svojoj 84. godini Đura je bio najstariji Bazičanin. Sahrani su prisustvovali članovi obitelji, rodbina i brojni mještani iz Bazika i susjednih Grebnica. Misu zadušnicu predvodio je župnik fra Mićo Živković.
 
svijecaU srijedu 08.03.2017. godine umro je Joso Lukač (Mate Šimina). Josica je sahranjen u četvrtak 09.03.2017. na mjesnom groblju u Grebnicama. Na posljednji počinak Joso je ispraćen od rodbine, brojnih mještana iz Bazika i susjednog Domaljevca. Sahranu je predvodio mjesni župnik fra Mićo Živković koji je nakon sahrane služio i misu zadušnicu.
 
 
[...]

Read more

Umrli i rođeni u 2016. godini

Rođeni , Umrli
svijecaU četvrtak 29. 12. 2016. godine na mjesnom groblju u Grebnicama sahranjena je Ruža (Bartola) Đekić, rođena Mamuzić iz Bazika. Sahranu i svetu misu zadušnicu predvodio je župnik fra Mićo Živković. Uz rodbinu, na posljedni počinak pokojnu Ružu ispratili su mještani Bazika. Ruža je umrla u Njemačkoj gdje je živjela duži niz godina.
 
svijecaU srijedu 30.11.2016. godine sahranjen je Jozo Tomušić (1973. - 2016.). Jozo je preminuo 25.11.2016. godine nakon teške bolesti. Na posljednji počinak Jozo je ispraćen od rodbine, prijatelja i brojnih sumještana. Po prohladnom vremenu sahranu je predvodio mjesni župnik fra Mićo Živković koji je nakon sahrane služio i misu zadušnicu zajedno sa velečasnim Markom Tomušićem.
 
svijecaNapustio nas je i Marko Gundić (1937.-2016.) U petak 07. listopada 2016. sahranjen je Marko Gundić dugogodišnji prakatur i zvonar na našpj župi. Marko je sahranjen na mjesnom groblju u Grebnicama. Ukop i misu zadušnicu služio je mjesni župnik fra Mićo Živković uz koncelebraciju fra Frane Oršolića i Blaža Markovića. Osim njih Marka su na posljednji počinak došli ispratiti i fra Anto, fra Pero i fra Bono. Uz rodbinu shrani je nazočio veliki broj mještana Bazika.
 

svijecaUmro je najstariji stanovnik Bazika. U 85. godini života, nakon kratke bolesti preminuo je Ivo Mijić - Brkin (1931.-2016.). Ivo je sahranjena u ponedjeljak 01. kolovoza 2106. godine na mjesnom groblju u Grebnicama. Ukop i misu zadušnicu nakon sahrane služio je župnik fra Mićo Živković.

Uz obitelj i rodbinu sahrani je nazočio je veliki broj mještana Bazika i Grebnica koji su Ivu ispratili na posljednji počinak.


svijecaU četvrtak 21. 07. 2016. godine sahranjena je Lukrecija Tomušić (1935.-2016.). Lukrecija je umrla u 82. godini života. Sahranu i misu zadušnicu predvodio je župnik fra Frano Oršolić. Lukreciju su na posljednji počinak uz rodbinu ispratili brojni mještani naše župe.

svijecaU nedjelju 12. lipnja 2016. godine sahranjen je Zvonko Šime Lukač (1969.-2016.) Zvonko je okončao život suicidom u svojoj 47. godini života. Zvonko je sahranjen na mjesnom goblju u Grebnicama u 17, sati. Nakon sahrane služena je misa zadušnica. Sahranu i misu predvodio je župnik fra Frano Oršolić. Na posljednji ispraćaj Zvonki uz brojnu rodbinu došli su mnogi sumještani, kao i prijatelji iz Domaljevac, Grebnica i drugih mjesta. Još jedna sahrana koja će biti upamćena po velikom broju nazočnih. Zvonko je već treća osoba u Baziku koja je u zadnje dvije godine počinila suicid.

svijecaDana 05. lipnja 2016. godine preminula je Lucija Čičković (1937.-2016.) Lujka je preminula u 79. godini života, a sahranjena je na mjesnom groblju u Grebnicama u utorak 07. lipnja 2016. godine u 14,00 sati.

svijecaU 84. godini života, nakon duge i teške bolesti preminuo je Pejo Dujmenović. Pejo je umro u obiteljskoj kući u Baziku dana 17.05.2016. godine, a sahranjen je sutradan na mjesnom groblju u Grebnicama. Ukop i misu zadušnicu nakon sahrane služio je župnik fra Frano Oršolić.

Uz obitelj i rodbinu sahrani je nazočio veliki broj mještana Bazika, kao i prijatelji obitelji pokojnika.


svijecaU četvrtak 12. svibnja 2016. godine sahranjen je Iljo Šimić (Mile Brljkov). Mile je umro u svojoj 67 godini života. Sahranjen je na mjesnom groblju u Grebnicama. Osim obitelji i rodbine sahrani je prisustvovala i nekolicina mještana Bazika. Nakon sahrane sv. misu zadušnicu služio je župnik fra Frano Oršolić. Nakon mise ručak za sve ukopnike priređen je u restoranu Yimor u Domaljevcu.

svijecaU srijedu 13. travnja 2016. godine sahranjena je Mara Dujmenović (rođ. Brkić). Mara je preminula u 53. godini života od posljedice moždanog udara (aneurizma). Mara je sahranjena na mjesnom groblju u Grebnicama. Na posljednji ispraćaj Mari došli je brojna rodbina, prijatelji, kolege s posla i mještani Bazika, Grebnica i Domaljevca. Misu zadušnicu predvodio je fra Frano Oršolić uz službu još 4 svećenika. Bazik u novijoj povijesti nije upamtio ovako veliku sahranu. Na misi zadušnici crkva je bila puno kao na Velikoj misi na Uskrs ili Božić. Komemorativni govor kolegici Mari održala je doktorica Ivana Josić iz domaljevačkog Doma zdravlja.

svijecaU petak 11. siječnja 2016. godine na mjesnom groblju u Grebnicama sahranjena je Mara Lukač (rođ. Gundić). Mara je bila rođena 1932. godine. Uz članove obitelji sahrani je nazočio veliki broj mještana Bazika. Misu zadušnicu, odmah nakon sahrane, služio je župnik fra Frano Oršolić. Okrijep za ukopnike priređen je u restoranu Yimor na koji se odazvao veliki broj ukopnika.

[...]

Read more

Umrli i rođeni u 2015. godini

Umrli , Rođeni

svijecaU petak je sahranjen Joso Majić (1937.-2015.). Josin život je okončan suicidom. Po kišnom vremenu Joso je ukopan u mjesnom groblju u Grebnicama. Sahranu i misu zadušnicu predvodio je mjesni župnik fra Frano Oršolić. Za sve ukopnike sinovi Željko i Ilija su priredili ručak u centru Yimor u Domaljevcu.

 
svijecaU četvrtak, 15.10.2015. sahranjena je Janja Čičković (1934.-2015.) uz nazočnost velikog broja rodbine, prijatelja i mještana. Janja je pokopana na mjesnom groblju u Grebnicama. Misu zadušnicu služio je mjesni župnik fra Frano Oršolić.
 

svijecaU srijedu u 23,30 sati umro je najstariji stanovnik Bazika. Marko Blažanović (1931.-2015.) Marko je uz Ivu Brkinog bio jedini u selu 31. godište. Sahrana Marka Blažanovića je obavljena u petak 24.07.2015. godine.Pokopan je na mjesnom groblju u Grebnicama uz nazočnost velikog broja najbliže rodbine, familije, sumještana i prijatelja njegove djece Ive, Mirka, Luke i Mate. Misu zadušnicu služio je fra Marko Oršolić iz Tolise.

 

svijecaU četvrtak 7. svibnja sahranjen je Luka Brkić (1942--2015.) Nakon teške bolesti Luka je preminuo u 73. godini života. Luka je sahranjen na mjesnom groblju u Grebnicama a sahranu je predvodio mjesni župnik fra Frano Oršolić. Osim obitelji pokojnog Luke sahrani su nazočili rodbina, prijatelji i mještani naše župe. Nakon sahrane služena je misa zadušnica za pokojnog Luku Brkića.

 
svijecaU utorak 20. sječnja sahranjena je Manda Mamuzić (1944. - 2015.). Manda je nakon duge i teške bolesti umrla u Baziku u ponedjeljak 19. 01. 2015. godine u svojoj 72 godini života. Sahrana je obavljena na mjesnom groblju u Grebnicama uz nazočnost velikog broja rodbine, prijatelja i sumještana. Misa zadušnica služena je odmah poslije sahrane u mjesnoj crkvi.
[...]

Read more

Umrli i rođeni u 2014. godini

Umrli , Rođeni

svijecaU utorak 07. listopada 2014. g. sahranjena je Ivka Tomušić. Ivka je preminula u vinkovačkoj bolnici nakon duge i teške bolesti. Sahranu je predvodio mjesni župnik, a misa zadužnica služena je odmah nakon sahrane u mjesnoj crkvi u Grebnicama.

 

svijecaDana 02. 10. 2014. u 13 sati sahranjen je Luka Čičković (1951.-2014.) iz Bazika. Luka je jučer (01.10.2014.) počinio suicid vješanjem. Sahrani su nazočili brojni mještani iz Bazika i okolnih mjesta te rodbina. Sahranjen je na mjesnom goblju u Grebnicama.

 

svijecaU 79. godini života umro je Stjepan Roke Dujmenović (1935.-2014.) Stjepan je sahranjen 06.08.2014. godine na mjesnom groblju u Grebnicama. Uz rodbinu sahrani su nazočili mještani Bazika i prijatelji.Sveta misa zadušnica služena je odmah poslije sahrane. Sahranu je predvodio mjesni župnik fra Frano Oršolić. Stjepan je umro umro u svojoj kući 05.08.2014. u prijepodnevnim satima.

 
svijecaU utorak 24.06. 2014. sahranjena je Anka Brkić, supruga pokojnog Pave Tadanovog. Anka je sahranjena na mjesnom groblju u Grebnicama. Poslije sahrane služena je misa zadušnica za pokojnu Anku.
 

svijecaU subotu je sahranjen Mijo Dujmenović (1939.-2014.). Nakon duge i teške bolesti Mijo je preminuo u odžačkoj bolnici. Sahranjen je na mjesnom groblju u Grebnicama. Na posljednji ispraćaj Miji, osim članova obitelji, došli su brojni mještani, prijatelji i rodbina. Misa Zadušnica služena je odmah nakon sahrane u mjesnoj crkvi.

 
svijecaDana 12.05.2014. g. u 75. godini života preminula je Ivka Dujmenović (1939.-2014.). Ivka je umrla u odžačkom centru za hemodijalizu. Sahrana je obavljena 13.05.2014. g. na mjesnom groblju u Grebnicama. Nakon sahrane služena je misa zadušnica za pokojnu Ivku.
 

svijecaDana 02. svibnja 2014. godine na mjesnom groblju u Grebnicama sahranjena je Kata Lukač (1935.-2014.), supruga pokojnog Ivice Đukina. Uz članove obitelji sahrani je nazočio veliki broj mještana Bazika i rodbine pokojne Kate. Misa zadšnica služena je odmah poslije sahrane.

[...]

Read more

Umrli i rođeni u 2013. godini

Umrli , Rođeni

svijecaNakon duge i teške bolesti u sedamdesetoj godini života umro je Ilija Mamuzić (1943-2013) iz Bazika. Pokojni Iljica sahranjen je u subotu 28.09.2013. g. na mjesnom groblju. Posljednji ispraćaj svom sumještaninu upriličili su brojni Bazičani uz rodbinu i članove obitelji. Sveta misa zadušnica zlužena je odmah nakon ukopa.
 
svijecaU subotu 06. siječnja 2013. godine umrla je Kata Mike Dujmenović (1963. - 2013.) iz Bazika. Kata je sahranjena u nedjelju na blagdan Sveta tri kralja, a misa zadušnica služena je u mjesnoj crkvi u ponedjeljak u 08,00 sati. Po prohladnom vremenu Katu su ispratili članovi obitelji, rodbina i mještani Bazika.
[...]

Read more

Umrli i rođeni u 2012. godini

 

Krajem 2012. godine uveli smo rubriku "Umrli i rođeni". U jednoj datoteci onjavljivat ćemo vijesti o smrti naših mještana, ali i o svim prinovama u Baziku.

 

svijecaU nedjelju 02. prosinca 2012. sahranjen je Franjo Šimić (1941-2012) iz Bazika. Franjo je umro u subotu 01.12.2012 u Centru za dijalizu u Odžaku. Sahranu je predvodio župnik fra Frano Oršolić, a misa zadušnica održana je u ponedjeljak u 07 sati u mjesnoj crkvi u Grebnicama. Po kišnom i hladnom danu pokojnog Franju sa vječni počinak ispratili mještani Bazika, susjedi i rodbina.

Obitelji pokojnog Franje Šimić izražavamo iskrenu sućut.

 

NAPOMENA: Nemamo evidenciju ranije preminulih naših mještana (prije 01. prosinca 2012.) Ako netko želi da se evidentiraju podaci za period prije tog datuma neka nam pošalje podatke i mi ćemo objaviti.[...]

Read more

BAZIK.info O nama

bazik logo uski

Web stranica www.bazik.info je neslužbeni web portal mjesta Bazik. Više o nama u rubrici Impressum.

Pratite nas na društvenim mrežama.

Kontakt

Bazik, ulica Posavskih branitelja br. 2 Domaljevac 76233, Telefoni: +387 (0)70 360-484: +387 (63) 820-370